sunset-kapı-sineklik

Kapı Sineklik

Sineklik evlerde genellikle pencereler için kullanılır. Dış kapı, çok fazla açılmadığı için orada düşünülmez. Ancak sürekli giriş çıkış yapılan iş yeri, ofis, mağaza gibi yerlerin kapılarında sineklik uygulaması, hele hele yaz mevsiminde kaçınılmazdır. Kapı sinekliği, evlerin balkon kapıları, verandalar ya da bahçe kapıları için de tercih edilir. Yazlıklarda kapı sinekliği olmazsa olmaz uygulamalardandır. Söz konusu mekanlarda sadece sinek, böcek ve haşeratın değil kedi, köpek, kirpi gibi hayvanların içeri girmesine de kapı sinekliği mani olur. Normal şartlarda ön tarafa takılan kapı sinekliği dışarı doğru açıldığından, menteşeli sineklik kapılarda en yaygın kullanılan modellerden biridir.

Kapı sinekliği uygulamaları arasında mıknatıslı sistem en yaygın kullanılandır. Çalışma düzeni basit haliyle, kapı doğramasının köşelerinden tutturulan tül perde kısmının ortadan açılmasıyla sağlanır. İkiye ayrılan orta kısım, çift taraflı boydan boya mıknatıslıdır. Kapı sinekliğinden geçerken mıknatıslar küçük bir el hareketiyle ayrılır ve geçiş tamamlandıktan sonra tül perde bölümü otomatik olarak kendiliğinden kapanır. Bu hareketi güçlü mıknatısların birbirini çekmesi sağlar. Düzenek herkesin kolayca monte etmesine de imkan verir. Bu yüzden demonte biçimde ölçüsü belirlenip hazır kapı sineklikleri satın alınabilir. Bu tür sineklikler internet ortamında dahi sipariş edilebilir. Mıknatıslı sinekliğin kapının köşelerine tutturulması işlemi isedoğramanın PVC, ahşap ya da metal oluşuna göre değişir. Sabitleme için kimi yerde yapışkan kullanılabildiği gibi kimi yerde sineklik raptiyelenebilir. Cırt cırtlı sineklik modelleri de kapılarda kolayca uygulanabilir. Kapı sinekliği sizin rahat biçimde geçişinizi sağlarken, sinek, böcek ve haşaretın girmesini neredeyse imkansız hale getirir. 

Kapı sinekliği, dekoratif kullanımlara da uygundur. Tül ya da tel kullanılan perde kısmı, çeşitli renk ve desenlerde olabilir. Dolayısya sineklik, mekanın şıklığını destekleyen bir unsur olacaktır. Bu kapsamdaki kapı sinekliği için menteşeli modelden ziyade yatay stor modeli ya da pileli olanı tercih edilir. İki kanatlı çalışan ve birbirinden şık tasarımları bulunan pileli sinekliklik uygulamaları, dekorasyonunuza katkı sağlayacaktır. Yaz aylarını sivrisinek kabusuyla geçirmek istemiyorsanız, sineklik uygulamalarını masaya yatırın. Bütün pencere ve kapılar için en uygun modelleri seçin.